Ліки від печії для вагітних безпечні


Під час вагітності від печії страждають від 30% до 80% майбутніх мам. Особливо загострюється дане явище в останній місяць вагітності. Найчастіше печію лікують ліками із групи H2 що запобігають дане явище. Але не небезпечні такі ліки для вагітних? На це питання відповіли в медцентрі «Сорока», в ході дослідження, що охопило часовий період протяжністю в десять років.

В рамках дослідження медики, перш за все, перевіряли вплив на майбутніх мам та їхніх дітей, таких ліків, як фамотидин, циметидин, ранітидин. Перевірка здійснювалася шляхом дослідження комп'ютерних баз інформації за десять років. За цей час народилося вісімдесят чотири тисячі з гаком немовлят. З їхніх матерів 1148 (1.4%) приймали ліки типу H2 проти печії.

Дослідники з Беер-шевський медичного центру перевірили зв'язок між прийомом вищезгаданих медикаментів і різного роду патологіями у немовлят, а також занадто маленькою вагою новонароджених, ускладненнями при пологах, і іншими факторами, що можуть негативно вплинути на матір або ж на новонародженого. Такою зв'язку виявлено не було. Так що, вагітні жінки можуть без побоювання приймати ліки від печії, прописані лікарем.

Дослідження проводилося епідеміологічним відділенням факультету охорони здоров'я університету імені Бен Гуріона в Негеві, за участю відділення акушерства і педіатрії та відділу соціальних послуг медичного центру «Сорока», а також південного відділу «послуг охорони здоров'я Клали» та відділення фармакології лікарні в Торонто.

Дослідження було здійснене як частина кандидатської дисертації студента Ілана маток, науковими керівниками якого були лікарі: епідеміолог д-р Аміла Леві і педіатр і клінічний фармаколог, професор Рафаель Городішер. По завершенні дослідження, його результати були опубліковані в журналі The Journal of Clinical Pharmacology.Головна » Медицина та здоров"я » Ліки від печії для вагітних безпечні