Вростає ніготь на великому пальці


Статистичні дослідження показують, що врослий ніготь на нозі утворюється внаслідок неправильного обрізання нігтів. Та й ми самі заважаємо нігтям рости правильно. Не можна носити надто щільні і тугі шкарпетки, або колготки, не пропускають повітря. Пальці завжди повинні дихати і повноцінно забезпечуватися кров'ю, щоб нігті росли, як наказано Природою. Перед кожним сеансом стрижки нігтів, слід їх розм'якшити в гарячій воді. Це необхідно для запобігання розщеплення нігтів. Як тільки нігті стануть м'якше, можна користуватися гострими з прямими (не загнутими) кінцями ножицями.

Що робити, якщо вростає ніготь на великому пальці

Не слід зістригати нігті дуже коротко, не віддаляйтеся глибше верхівки пальця. Тоді нігтьові лунки будуть надійно ізольовані від інфекції, мікротравм, зайвого тиску і в результаті - від проблеми врослого нігтя.

Стрижуться нігті тільки по прямій лінії, не допускайте овальної або клиноподібної форми, куточки потрібно не зрізати, а акуратно підпилювати, згладжені зовнішні краї нігтів повинні проходити паралельно шкірі.

Зупинити вростання нігтя - правильно обрізаємо

Виправляти неправильну лінію реза потрібно не ножицями, а пилкою, інакше не оброблені краю нігтів пізніше просто переріжуть м'які тканини і стануть рости з порушеннями. В результаті, якщо в спокої врослий ніготь (збоку, спереду), наприклад, того ж великого пальця ноги до пори турбувати не буде, то при русі і натисканні на нього хворобливих відчуттів не минути.

Звичайно, нігті завжди ростуть виключно по напряму вгору. Однак, на жаль, це вже не наш випадок. І не сподівайтеся, ніби все само собою владнається. Адже свідомо чи мимоволі саме ми своїми діями (неправильна стрижка, тісне взуття, щільні шкарпетки і т. д.) направили ніготь в м'які м'язові тканини пальця, що загрожує серйозними наслідками.

Не затягуйте процес вростання нігтя

Якщо врослі нігті запалилися, і тканини навколо цього місця набухають і рожевіють від проникла інфекції, необхідно негайно звернутися до лікаря, оскільки антисептики або антибіотики можуть і не зупинити процес зараження. Крайність цього процесу - гангрена, наслідки якої сумні. (Тьху-тьху-тьху).

Як завжди, однією з основних причин врослого нігтя фахівці називають спадкову схильність. Так фахівцям, звичайно, легше, і справді, не викопувати ж якогось предка через врослого нігтя. Та й чим це може допомогти. А ви, в свою чергу, прийміть всі заходи для запобігання виникнення цього захворювання у вас.

Так, що самим поширеним обставиною виникнення врослого нігтя так і будемо вважати неправильний педикюр, який проявляється, наприклад, при глибокому підрізання нігтя біля країв. А з цим уже можна боротися. Попереджений, значить озброєний.

Якщо у вас проблема врослого нігтя тільки почалася, вростання не сильне, гною немає, то можна обійтися теплими ваннами із слабким розчином марганцівки і харчової соди по чверть години тричі на день. Після процедури зробіть спробу акуратно обрізати, виправити врослий ніготь. Ці обмивання продовжуйте робити ці до повного одужання.

Народні засоби лікування врослого нігтя

Якщо процес вростання вже запущений, аж до появи гною, слід використовувати мазі. Відомі мазь Вишневського, іхтіолова, вони витягують гній, гальмують і запобігають розвитку інфекції. Мазь наноситься на складений шматочок марлі, прикладається до проблемного місця, обмотується пергаментом чи плівкою. Все це фіксується бинтом і надітим зверху носком. Робити все це краще перед сном, щоб не турбувати ногу. Вранці пробуйте акуратно обробити край врослого нігтя, після чого знову зробіть таку ж пов'язку з маззю. Якщо процес зупинити не вдається, настійно радимо звернутися до хірурга.

Ще порада: прикладіть до ушкодженого місця очищений від шкірки лист алое і перев'яжіть бинтом.
Головна » Медицина та здоров"я » Вростає ніготь на великому пальці