Заочне та дистанційне навчання. Відмінності


Так влаштована людська психологія: як тільки в наше життя прокрадається щось нове, ми обов'язково порівнюємо це «нове» з чимось вже існуючим. Внаслідок чого робимо помилки в оцінці, як говориться в народі, цього «ноу-хау». Не оминуло таке явище і в сприйнятті дистанційного навчання (ДН).

Більшість росіян ототожнюють дистанційна освіта з заочною формою навчання. І глибоко помиляються. Ототожнювати їх не можна. Розберемося і розставимо все по поличках.

 Перше. Варто все-таки прийняти, що раніше виділялося три основні форми навчання: 1 - очне, 2 - вечірнє, 3 - заочне. Порівняно з недавніх пір в Росії з'явився такий вигляд, як дистанційне навчання (або навчання онлайн). Отже, на сьогоднішній день цих форм чотири.

Що стосується очного та вечірнього навчань, то тут все зрозуміло. «Очники» займаються у ВУЗі вранці-вдень, «вечірники» - у більш пізній час доби. І ті, і інші відвідують заняття протягом семестру, потім здають сесію. Зупинимося докладніше на заочній та дистанційній формах.

 Друге. Заочна форма навчання передбачає явку студента в стіни навчального закладу, відвідування пар (нехай не весь семестр, а тільки два рази на рік, по 21-го дня). Тому прирівнювати заочне навчання можна швидше до очного, ніж до дистанційного.

Навчаючись дистанційно, студент займається вдома через мережу Інтернет. Йому не потрібно витрачати час і гроші на поїздку до університету (або репетитора). Спілкування з викладачем відбувається на віртуальній платформі. Заняття проходять в зручний для студента час, програма індивідуальна, терміни виконання домашніх робіт обговорюються з викладачем.

 І третє. Дистанційне навчання - Це самостійна форма навчання. Педагог тут виконує роль помічника (дистанційного репетитора). Курс навчання проходить за індивідуальними термінами. Зручність - один з важливих критеріїв. Не треба нікуди поспішати, є можливість розібратися в незрозумілих питаннях, зупинитися на них докладніше, а більш легку тему пройти швидше. Плюс дистанційного навчання ще й у тому, що педагог розвиває творче мислення, виховує в якому навчають, самостійність.

Сучасне суспільство вимагає хороших знань у сфері Інтернет-технологій. Онлайн навчання розвиває людину технічно!

Робота йде в необхідному для студента темпі. Постійне систематичне взаємодія вчителя та учнів, а також учнів між собою дозволяє провести години навчання з користю, моральним задоволенням, більш плідно!

Основні відмінності і подібності між заочним навчанням та ДО ясні. Спробуйте самі пройти дистанційний курс ! Тоді ваше життя стане цікавіше! Ви будете удосконалюватися з кожним днем!
Головна » Наука та освіта » Заочне та дистанційне навчання. Відмінності