Русалки. Міфи народів світу І Легенди про русалок


Русалки. Міфи народів світу і легенди про русалок.
 

Назва "русалка" (у міфах слов'янських народів) походить від слова "русявий", що означає на давньо слов'янському "світлий", "чистий". Русалки - В слов'янській міфології істоти, як правило шкідливі, на яких перетворюються померлі дівчата, нехрещені діти. Зазвичай русалки виступають як ворожих людині персонажів, оскільки уособлюють пов'язаний з небезпекою аспект водних джерел - річок, озер та потоків.

Іноді русалки зображуються з риб'ячими хвостами, що надає відповідне (пов'язана з сексуальністю) додаткове значення їх образу. Проте уявлення про зовнішній вигляд русалок різноманітні. У деяких місцях (західне Полісся, України) вважають, що русалка виглядають як молоді красиві дівчата, оголені або у білому одязі; що вони з'являються в тому самому вигляді, в якому їх поховали, тобто в ошатному вбранні, з розпущеним волоссям і з вінком на голові (саме так за місцевим звичаєм обряджали померлих дівчат, як би влаштовуючи для них символічну весілля вчасно похорону). В інших (Пінське Полісся, Центральна Білорусія) русалок уявляли у вигляді страшних, потворних, кошлатих баб, з одвислою грудьми, яку вони закидали за плечі. За іншими віруваннями вважається що русалки не завдають ніякої шкоди, а можуть лише налякати людину або пожартувати над ним.

begin:http://www.Русалки. Міфи народів світу І Легенди про русалок - Русалки. Міфи народів світу І Легенди про русалок</p> <p>У грецькій і  римської міфології  фігурує безліч водних божеств та істот: бог морів Посейдон (Нептун), його син Тритон, морські німфи нереїди дочки Нерея, бога спокійного моря, річкові наяди (німфи) і, нарешті, океаніди, дочки бога водної стихії Океану. Тритона зазвичай зображували з риб'ячим хвостом, інші водні духи часто виглядали, як звичайні люди. </p><p>Образ русалки пов'язаний одночасно з водою і рослинністю, поєднує риси водних духів (іноді русалок представляли у свиті водяного) і карнавальних персонажів, що втілюють родючість, типу Костроми, Ярила і т.п., смерть яких гарантувала урожай. </p><p>Хоча русалкок найчастіше зображують у вигляді дівчини з риб'ячим хвостом, а проте у неї може бути і пара ніг, і пара хвостів, які, у свою чергу, можуть бути не тільки риб'ячими, але і дельфінами або зміїними. У культурі практично всіх народів відомі легенди про духів вод, часто ці парфуми - співаючі жінки, які уособлюють красу виду і звуку води. Русалки примхливі, примхливий і могутня, як і річки, в яких вони мешкають. Вони можуть створити добро, але можуть і нашкодити. </p><p>У русальную тиждень, наступну за трійцею, вони виходять з води, бігають по полях, гойдаються на деревах, можуть залоскотати зустрічних до смерті або захопити у воду. Особливо небезпечні в четвер - русальчін великий день. Тому в русальную тиждень не можна було купатися, а виходячи з села, брали з собою полин, якої русалки нібито бояться. Русалки згадуються в фольклорі всіх країн світу, і якщо в країні немає моря, її будинком стають річка або озеро. Коріння легенд про русалок сягають могутнім вавілонським божествам, пов'язаним з Сонцем і Місяцем. У бога Сонця Оаннеса було тіло людини, його вінець був зроблений з голови риби, а мантія з риб'ячої луски. Поступово Оаннеса витіснив бог Еа, вже напівриби-напівлюдина, і можна припустити, що виникнення у грецькій міфології міфів про тритонах, викликають штилі та шторми, пов'язано саме з ним. А богиня Місяця Атаргатис, напівжінка-напівриби, була попередницею русалок. В індійській міфології хранителями вод були небесні німфи апсари, які грали на лютні, в Китаї і Японії - дракони та їхні дружини. </p><p>Про русалок, потвора, домовиків, лісовиків та інших міфічних персонажах радимо почитати на сайті:  Міфи народів світу - Mifinarodov.Com  </p></div><br />
<div align=Головна » Культура / Мистецтво » Русалки. Міфи народів світу І Легенди про русалок