Любов, як вона є


Світом керує любов! Доказом цьому є численні заходи, які проводяться по всьому місту. Одним, з таких заходів стала фотовиставка портретів актриси Юлії Сак, - «Образ» - яка відбулася 13 лютого в Будинку Актора. Експозицію супроводжувала концертна програма з вічним і простою назвою - «Любов», в якій брали участь Член Національної Спілки письменників України, поетеса Марія Морозенко, поетеса Марія Педченко, музичний дует "Благодать натхнення" у складі Ірини, Дмитра Головач і, звичайно ж, сама винуватиця свята - Юлія Сак.
      Дивлячись на мініатюрну жінку з сяючими очима і хвилею розкішного волосся, важко навіть уявити, що вона - універсальна особистість. Юлія Сак - актриса Київського Будинку Актора, театру «Ексклюзив» та театру-кафе на Оболоні «Театріон»; Юлія Сак - зірка жанру одного актора; Юлія Сак - танцівниця; Юлія Сак - художник; Юлія Сак - поетеса. А ще - володарка Гран-прі за кращу жіночу роль в моно спектаклі «Ганна Ахматова. Самотність ». Лауреат численних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Бігбордами і афішами з її ім'ям прикрашений майже все місто. На телебаченні про неї роблять передачі. На радіо звучить її срібний, хвилюючий голос. А разом з цим, Юлія - чарівна жінка, чудова дочка і дружина, відома благодійниця. Абсолютна цілісність її особистості стала результатом безмірної любові Юлії до світу.
      На питання, що підштовхнуло її на ідею організувати виставку власних сценічних образів, витончена жінка в ясно-блакитному платті, просто відповіла:
      - Це була мамина ідея. Моя мама - режисер, а тому в більшості випадків саме вона генератор нових ідей. Справа в тому, що в моєму особистому архіві знаходиться близько дев'яти тисяч фотографій, і я хотіла, що б вони стали доступними й іншим людям.
      - Чи багато Ваших сценічних образів представлено на виставці?
      - Ну, приблизно, 1/3. Просто ми були дуже обмежені в часі: гастролі, нові номери, концерти, спектаклі, зйомки на телебаченні... Я бажала б виставити більше фотографій, але, на жаль, не все вдалося встигнути.
      - А якщо не секрет, який з даних образів більше імпонує Вам?
      - Все люблю. Але якщо говорити конкретніше, то це, звичайно, Віра Холодна (відома українська актриса епохи німого кіно). Вона - моя найулюбленіша актриса, і ми з нею багато в чому схожі. Ще подобатися Медея - надзвичайно сильний, драматичний образ. Люблю княгиню Ольгу... А що стосується танців, то навіть не можу вибрати, оскільки кожен з них несе в собі унікальний творчий образ.
      - Сьогодні перед концертом «Любов», у фойє показували авторську програму режисера і ведучого Юрія Вересоцького «Автографи». Дуже гарна програма. Автор програми розповідав про те, що Ви даєте багато благодійних концертів та вистав. Чому Ви не шкодуючи своїх сил погоджуєтесь виступати для інвалідів і сиріт.
      - Любов. Любов до всіх. Розуміння і співпереживання людським стражданням.
       - Хочу повернутися ще раз до програми «Автографи». Ця передача, як ніяка інша, підходить до сьогоднішнього концерту «Любов». Як ніби автор її спеціально зробив до свята святого Валентина. Програма вся наповнена цитатами про любов. Мені, навіть, хотілося назвати цю програму «Любов». Скажіть, Юліє, де Вам цікавіше працювати, в театрі чи на телебаченні?
      - Мені цікаво працювати і в театрі, і на телебаченні. Захоплює сам процес роботи. Хоча специфіка відрізняється. У даному випадку, ця програма знімалася з одного дубля, як і робота в театрі. Взагалі працювати з Юрієм Вересоцький для мене було цікаво і легко. Ми розуміли один одного з підлозі слова.
      - Вся молодь, дуже любить свято святого Валентина. Як Ви ставитеся до цього свята? Що означає це свято для Вас?
      - Це мій найулюбленіший свято!
      - Може бути, це не зовсім тактовно, але як Ви зазвичай відзначаєте свято святого Валентина?
      - Аннушка, це свято любові, а тому я святкую його з коханим, рідною людиною, для якого хотіла б подарувати весь світ.
      - Юліє, всі Ваші роботи, здається, дихають любов'ю. Вони пронизані нею; вона в повітрі навколо них. Так що ж таке любов для Вас?
      - Це - найголовніше в житті. Це - саме вище натхнення в мистецтві. Це - саме життя.
      - Але не для кого не секрет, що мистецтво - вимогливий улюблений. Чи не занадто багато воно вимагає від творчих особистостей? Доводиться Вам чимось жертвувати?
      - Дійсно, вимагає воно дуже багато чого, а жертвувати доводиться, перш за все, відпочинком і спокоєм. Від любові відмовитися не можливо, бо любов це цілюща сила, як для існування, так і для творчої діяльності.
      - А воно цього варто?
      - Так, моя система цінностей виглядає приблизно так: Бог, любов, мистецтво. Це - те, чим я живу.
      - А якщо не багато пофантазувати. Уявіть собі - Ви потрапляєте в інші галактики - що б Ви подарували жителям інших планет на день святого Валентина?
      - Звичайно любов! І творчість! Для мене ж ці дві цінності не разделіми!
     - І на останок, не могли б Ви поділитися з нашими читачам, як це можна жити тим, що робиш?
      - Це любов. Ще з двох років я мріяла стати артисткою - і стала нею! Я вважаю, що якщо Бог дав комусь, не тільки мені, талант, то його необхідно розвивати і дарувати іншим людям. Його не можна закинути або закопати в землю, бо основне його завдання - подарувати людям не багато тепла і радості. Я хочу, що б спогади про мене залишилися на довгі роки. І не тільки в спогадах моєї родини, а і в інших людей. І це, на мою думку, є самою вищою метою кожної людини.
      - Дякую Вам, пані Юлія. Мені здається, що Ваше ім'я дійсно залишиться в серцях людей ще на довгі роки, і що ще не одне покоління буде брати з Вас приклад. Успіхів Вам, щастя та творчого натхнення.
      - Дякую. Від себе хочу побажати всім - всім бути разом зі своїми коханими. А якщо Вам ще не довелося знайти це дивовижне почуття, від усього серця бажаю його знайти і нікуди не відпускати. Щастя Вам!
      Граціозно підібравши довгу спідницю, актриса повільно пішла до зали... А навколо в повітрі витала Любов.
                                                                                                                Ганна Казаченко.
 
Головна » Культура / Мистецтво » Любов, як вона є