Сценарії, П'єси І Тексти сценок У Віршах Для Дитячого Театру


Користь театралізації

Спільна участь у виставах і казкових інсценуваннях допомагає батькам, вихователям та вчителям на довгі роки налагодити тісні і теплі відносини зі своїми дітьми, а дітям - відчути увагу дорослих, більше дізнатися про свої таланти, тісніше подружитися з однолітками і підвищити власний авторитет у їхніх очах. А дошкільнята та молодші школярі, розучуючи ролі і "оживляючи" ляльку на репетиціях розвивають координацію, пам'ять і дрібну моторику, справляються з дефектами мови, невпевненістю в собі і страхом перед публічними виступами, а на прем'єрі - отримують ні з чим не порівнянне задоволення від уваги і захоплення глядачів.

Вибір сценарію - вірші чи проза

Отже, ви задумалися про постановку спектаклю зі своїм малюком або групою дітлахів. Зараз легко можна купити набори ляльок за казками, а декорації та реквізит швидко виготовити з картону. Але головне для спектаклю - це хороший сценарій і неодмінно у віршах. Погані тексти і ставляться погано, а прозу діти вчать важко, легко забувають, збиваються і непогано, якщо починають вигадувати по ходу дії, а частіше - просто замовкають і переживають свою невдачу. Віршовані тексти вчаться набагато легше, навіть в дорослому віці - рівні рядки, і і ритм ведуть актора, рими підказують продовження, полегшуючи запам'ятовування і надаючи впевненості.

Хтось скаже, що можна читати по листочку, особливо, якщо театр - ляльковий, а актори зі "шпаргалками" сховалися за ширмою. Так, можна й так, але на читання йде частина уваги, у маленьких дітей - б'ольшая частину, і на якісне "пожвавлення" ляльки його вже не вистачає. Адже кожному хочеться, щоб спектакль, а особливо, його роль - сподобалися глядачам. Коли маленький актор пам'ятає текст, він починає замислюватися про рухи ляльки, краще опрацьовує інтонації реплік і характер героя. Він вже обігрує запомненние слова, він вживається в свою роль, і йому набагато легше це вдається, якщо текст у віршах. Віршовані спектаклі завжди краще і яскравіше своїх прозових зведених братів, недарма слово "п'єса" і слово "поезія" однокореневі!

Пошук якісного сценарію

Усвідомивши, що віршований сценарій необхідний, Ви починаєте його шукати. Інтернет запропонує величезну кількість аматорських виробів, з жахливими римами, збоями ритму і шаблонними фразами. Ознайомившись з усім цим "багатством", люди з розвиненим смаком знову замислюються про прозу. Дійсно, хороших професійних поетів в дитячій драматургії можна перерахувати на пальцях однієї руки: Самуїл Якович Маршак, Сергій Михалков і Олеся Ємельянова. Але п'єси Маршака та Міхалкова - п'єси, для постановки яких потрібно багато акторів. А ось п'єси Олесі Ємельянової спеціально продумані для невеликого числа учасників трупи.

Бібліотека сценаріїв, п'єс і сценок

У запропонованій вашій увазі бібліотеці близько 100 сценаріїв Олесі Ємельянової з російським, українським, білоруським, англійською і французькою, арабською народних казок та легенд, а також авторським казкам (Ганс Християн Андерсен, Лев Толстой, Олексій Толстой і Шарль Перро). Є й чудові інсценування класичних і сучасних байок, 80; новорічні вистави, і веселі сценки про професії та сценарії за участю героїв телепередачі "На добраніч, малюки".

 Ця бібліотека - скарбниця сучасної дитячої театральної Поезії:
Головна » Діти та батьки » Сценарії, П'єси І Тексти сценок У Віршах Для Дитячого Театру