Воші - як з ними боротися


По Ізраїлю періодично прокочуються хвилі скандалів пов'язаних з вошивості дітей в дитячих садах і школах, особливо в молодших класах.
Досить однієї дитини, на голові якого ховаються воші, щоб ці дрібні паразити поширилися на всіх інших. Діти ж легко передають вошей батькам, ті - колегам по роботі, випадковим попутникам в автобусі, і т.п. Коротко кажучи, роздобути вошей легко, а ось позбудеться них надзвичайно важко.

Воші це паразитичні комахи, поширені у всьому світі. Харчуються кров'ю ссавців, включаючи людину. Деякі види вошей є рознощиками небезпечних інфекцій. Так, наприклад, на початку 20-го століття в Росії люди тисячами гинули від тифу, який принесли воші.
Тіло у воші сплощене, довжиною не більше 65 мм, з маленькою головою і великим, широким черевцем. До волосся носія воша прикріплюється великими загнутими кігтиками (по одному на кожній лапці), утворюють з гомілкою щось на зразок клешні.

Ротовий апарат воші розташовується на вивертається з рота м'якою трубці. Він оснащений двома проколюють шкіру стилетом і вінцем гачків. Яйця, звані гнидами, зазвичай приклеюються до волосся носія або його одязі. Вилуплюються личинки зовні відрізняються від дорослих вошей тільки меншими розмірами і досягають статевої зрілості за 4-5 місяців.

На людині найчастіше живуть такі види вошей:
- Платтяна воша: відкладає яйця і ховається сама в складках одягу
- Головна воша - мешкає практично завжди на голові.
- Лобкова воша чи площица - поселяється звичайно на лобку і під пахвами, втім, може виявитися в будь волосистої зоні.

Здавна люди винаходили різні способи боротьби з вошами. Треба сказати, що часто домашні засоби виявлялися ефективніше патентованих-може бути тому, що до останніх воші швидко звикали і адаптувалися.
Отже, ось кілька порад, як позбутися вошей домашніми способами:

1 - В голову ретельно втирається бензин або гас, голова обертається пакетом (тільки не паперовим: целофан або пластик), і перебувати з обмотаною головою рекомендується не менше півгодини. Цей спосіб, зрозуміло, годиться тільки для вигнання головний воші. При цьому треба враховувати, що бензин або гас може зашкодити волоссю, забиваючи їх цибулини. Волосся стануть тьмяним, ламким і сухими, можуть почати випадати. У будь-якому випадку, вирішивши використовувати цей спосіб, треба обов'язково потім вимити голову, і, найкраще, - ромашковим шампунем або відваром.

2 - Ще один спосіб боротися з головними і лобковими вошами це - вичісування. Якщо регулярно вичісувати вошей дуже густим гребінцем, і згодом не допускати контакту з можливими носіями паразитів, то від них можна позбутися. На відміну від бліх, воші не стрибають. Мінус у цього способу один - потрібно дуже багато терпіння, щоб позбутися від усіх паразитів до єдиного. Якщо ж залишиться хоча б декілька, то дуже скоро воші розплодяться знову.

3 - З платтяною вошами боротися складніше, ніж з головними і лобковими, але все ж від них можна позбутися, якщо, наприклад, використовувати відвар з тютюнової крихти, або з полину, черемхи - відваром потрібно обприскати одяг, килими, постільна білизна і т. п. або випрати все в ньому. Одяг і постільну білизну можна також пропрасувати дуже гарячою праскою, звертаючи особливу увагу на шви і складки. Іноді допомагає проста прання, або хімчистка.

При появі вошей у будь-якому випадку слід звернутися до лікарів, хоча ці паразити дійсно часто непередбачувані, і знищено чи їх будь-яка з використовуваних засобів, домашніх або патентованих, заздалегідь передбачити неможливо.

Автор статті - Лія ШмідтГоловна » Медицина та здоров"я » Воші - як з ними боротися